Odborné hubení štěnic

Postup při hubení a likvidaci štěnic

Pokud tedy přítomnost štěnic v bytě nebo jakémkoli objektu zjistíte, je nutné jednat rychle. Zapomeňte na zbytečné pokusy s přípravky na hubení dostupnými v maloobchodě.

Vzhledem k vysoké rezistenci tohoto hmyzu vůči běžným chemickým přípravkům na hubení štěnic je nutné povolat odbornou firmu, která používá profesionální přípravky s garantovanou účinností vůči štěnicím a také sama firma je schopna poskytnout na provedené služby záruky.

Pozor na štěnice v bytě!

Po prohlídce bytu, která přítomnost hmyzu potvrdí, je nutné provést ošetření veškerých lůžkovin, které se následně svléknou a dají vyprat na co nejvyšší teplotu. Poté se ošetří matrace a konstrukce postelí a ostatní sedací předměty. Dále se ošetří zadní stěny nábytku, podlahové lišty, koberce, parkety apod. V případě zjištění výskytu hmyzu i ve skříních, je nutné provést ošetření i dalších úložných prostor.

Vzhledem k tomu, že kvalitní přípravky mají dlouhou dobu účinnosti, aby mohly působit na postupně se líhnoucí hmyz, je nutné po zásahu nechat přípravek důkladně zaschnout a poté omezit mokré úklidové postupy, aby se přípravek nesetřel.

Je také nutné v ošetřeném bytě přespávat, aby byl vynucen pohyb štěnic, které svoji činnost podmiňují teplotním senzorem, který reaguje na teplotu lidského těla.

Při hubení štěnic je nutné dodržovat 3 zásady

  1. vyprat všechno prádlo a povlečení postelí, kde nohou být ukryty vajíčka, nymfy adospělci. Praní při teplotě 60°C, sušení při teplotě 45°C, suché čištění a zmrazení na -17 °C na 10 hodin usmrcuje všechna stádia štěnic. Studená voda zahubí za 24 hod. jen dospělce a larvy.
  2. eliminovat pokud možno všechny potencionální denní úkryty štěnic
  3. ošetřit účinným a reziduálně působícím insekticidním přípravkem nábytek a podlahy ložnic celého bytu nebo lépe celého domu. Lidé v rozvinutých zemích mají zpravidla nulovou toleranci ke štěnicím a za úspěšný zásah proti nim nemůže být považována jen lokální eradikace..

Individuální ochrana aneb jak si nedonést štěnice z hotelů a jiných ubytoven domů:

  1. ihned po vstupu do místnosti odhrnout prostěradlo postele a zkontrolovat švy matrace a obě strany čela postele v části, kam je pokládána hlava
  2. neumisťovat zavazadla a jiné předměty, které by se mohly stát denním úkrytem štěnic, v blízkosti postele, pod postel ani na zemi
  3. nevozit sebou na cesty oblíbený polštář, který by se mohl stát transportním úkrytem štěnic
  4. mít při ruce baterku pro zjištění štěnic v noci
  5. nález živých štěnic, jejich exuvií a trusu, nebo podezření na napadení štěnicemi ihned oznámit zodpovědnému představiteli provozovatele ubytovacího zařízení, před odjezdem a po příjezdu domů důkladně zkontrolovat zavazadla

Centrální příjem zakázek

Mobil: 775 960 501
Mobil: 606 960 500
E-mail: info@ekosan.cz

Pro spolehlivé a kvalitní vyřízení Vaší poptávky používejte prosím přednostně e-mail s uvedením Vašeho telefonu.